A Hunter Wind-Clik az öntözőrendszer vezérlése erős szélviszonyok közepette.
A Hunter Wind-Clik az öntözőrendszer vezérlése erős szélviszonyok közepette.
Elég, ha megnézi a fúvókatáblázatokat és máris láthatja, hogy az adatokat szélcsendben gyűjtötték. Természetesen a való életben nagyon kevés az esélye ennek és amíg a legtöbb szórófej képes a csúcsteljesítménye közelében működni némi szél mellett addig az erősebb szélmozgás nehézkessé teszi a megfelelő átfedéssel történő öntözés elérését. Akár felelősség kérdése is lehet, ha a szélfútta szórófejek eláztatnak egy gyalogutat vagy úttestet. A Hunter Wind-Clik szélérzékelő vizet takarít meg és növeli a rendszer hatékonyságát azzal, hogy erős szélviszonyok közepette leállítja az öntözést. Amint a körülmények ismét ideálisak a Wind-Clik újra engedélyezi az öntözést.
Különböző szélsebességekhez állítható tiltás és engedélyezés
Tiltási tartomány: 19 km/h-tól 56 km/h-ig
Visszakapcsolási tartomány: 13 km/h-tól 39 km/h-ig
Kétféle érzékelési mód: “alapesetben nyitott” vagy “alapesetben zárt”
Szökőkutakkal is használható a túlporlasztás kiküszöbölésére
24 VAC, 5 A kapcsolási teljesítmény
A legtöbb telepítésnél a Hunter Wind-Clik szélérzékelő kapcsolóként működik, mely megszakítja az áramkört a mágnesszelepek irányába erős szélviszonyok közepette. A vezérlő továbbra is folytatja az ütemezett programot, de megakadályozza a szelepek nyitását és így a víz áramlását. Mikor a szélerősség a beállított visszakapcsolási érték alá esik a kapcsoló újra zárja az áramkört és engedi a normál működést. Ezt a folyamatot a lapátok elfordításával éri el. Nagyjából 180°-ot képesek elfordulni. A burkolat felső részén nyilak mutatják a forgási irányt a nyugalmi helyzetből kiindulva. A kapcsolás nagyjából félúton történik.
FIGYELEM: Ne próbálja pörgetni, nem szélkerék!
A Hunter Wind-Clik szélérzékelő háza úgy lett kialakítva, hogy rá lehessen ültetni egy 5 cm (2″) külső átmérőjű PVC csőre. A cső hossza már felhasználón és helyzeten múlik. Például a csövet használhatja a földbe szúrva, mint egy oszlopot vagy egy rövid darabot egy fa oszlop tetejére csavarozhat.
Természetesen kerülni kell a szélakadályokat, ám ha épületek vannak a közelben a Wind-Cliket úgy kell elhelyezni, hogy az uralkodó szélirányt ne akadályozza semmi.
Nem szükséges magasra telepíteni, bár az jó módszer az akadályok elkerülésére.
A talajszint közelében a szélsebesség gyakran változik, így az öntözőrendszer vezérlésére telepített Wind-Clik esetében a megfelelő magasság nagyjából 1,8 méterre van a talajtól.
A Hunter Wind-Clik közvetlenül a vezérlőhöz csatlakozik. Ha a forgókapcsoló RUN állásban van, Ön könnyedén kiiktathatja az érzékelőt a BYPASS SENSOR kapcsolóval.
Vezesse a Wind-Clik kábeleit a vezérlőbe ugyan azon a nyíláson keresztül, amin a mágnesszelepek kábeleit is átvezette.
Csatlakoztassa az egyik vezetéket a sorkapocsléc RS a másikat pedig a C csatlakozópontjához.
Csatlakoztassa a mágnesszelepek közös vezetékét az RS csatlakozópontba.
Távolítsa el az áthidalást a SEN csatlakozópárból.
Vezesse a Wind-Clik kábeleit a vezérlőbe ugyan azon a nyíláson keresztül, amin a mágnesszelepek kábeleit is átvezette.
Csatlakoztassa az esőérzékelő egyik kábelét az egyik „SEN” feliratú, míg a másik kábelét a másik „SEN” feliratú csatlakozóhoz (lásd 2. ábra).
A két leggyakoribb esetet láthatja alább. Amennyiben a felsoroltaktól eltérő bekötési móddal találkozik, hívja a termék forgalmazóját.
Amennyiben a vezérlő már rendelkezik másik időjárás érzékelővel, akkor a közös vezeték megszakításával kösse sorba az érzékelőket (lásd 5. ábra).
A nagy gomb a tiltási sebességet mutatja. Például, amennyiben alapállapotban zárt bekötést alkalmaztunk, a gombbal beállított érték azt a szélerősséget mutatja, ahol az érzékelő megszakítja az áramkört és ezzel letiltja az öntözést.
A kisebb gomb a visszakapcsolási szélerősséget mutatja. Erre az erősségre kell a szélnek lecsökkennie, hogy az érzékelő az előbbi példa szerint ismét zárja az áramkört és ezzel engedélyezze az öntözést. A visszakapcsolási szélerősséget minden esetben alacsonyabbra kell állítani, mint a kikapcsolási sebességet. Amennyiben a visszakapcsolási sebesség ugyan akkora, vagy magasabb, mint a kikapcsolási sebesség, az a kapcsoló sűrű egymás utáni ki-be kapcsolását eredményezheti.
A két beállított érték közötti különbség határozza meg a vezérelt rendszer engedélyezése és tiltása közötti periódus hosszát. Minél nagyobb a különbség, annál nagyobb a periódus hossza.
FIGYELEM: Ne forgassa a gombokat a jelölt szélső értékeken túl!
Az érzékelőben van egy beépített késleltető, mely tompítja a rövid ideig tartó széllökések hatását. Ennek köszönhetően, míg ellenőrzött körülmények között az érzékelő pontos értékeket mér, szabadtéren csak jól közelítő átlagot számít.
A felhasználónak a kezdeti beállítások után figyelnie kell a Wind-Clik működését és szükség szerint módosítania kell a ki és bekapcsolási értékeket.
Az érzékelő kézi tesztelése a széllapátoknak a nyilak irányába történő elfordításával lehetséges. A mikrokapcsoló nagyjából a lapátok 90o-os elfordulása után lép működésbe és ebben az állapotban marad a lapátok tovább fordítása során. A lapátokat visszaengedve az alapállapoti pozíció felé, a mikrokapcsoló ismét kikapcsolt állapotba kerül nagyjából 45°-kal a végpont előtt.
A JavaScript le van tiltva. Kérjük engedélyezze, mert az oldal megtekintéséhez szükséges. Miután a böngésző beállításaiban engedélyezte, töltse be újra az oldalt.